Jak domowym sposobem pozbyć się tłuszczu z brzucha

Jak domowym sposobem pozbyć się tłuszczu z brzucha

Bywa, że choć bardzo się staramy, nie możemy pozbyć się niedoskonałości ciała. Prawdziwym utrapieniem jest zwłaszcza oponka na brzuchu!   

Tłuszcz lubi talię
– Tkanka tłuszczowa w okolicy brzucha zawiera najwięcej naczyń krwionośnych, łatwo gromadzi tłuszcz, który jest uwalniany w sytuacjach stresowych.
– Problem z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha to wynik współczesnego stylu życia – sprzyja mu brak ruchu, nadmiar kalorii, uboga odżywczo dieta złożona z gotowych produktów, pośpiech i i nieregularne odżywianie oraz stres. 
– Na otyłość brzuszną mają również wpływ czynniki genetyczne (ok. 20% przypadków), okres menopauzy, zaburzenia czynności gruczołów dokrewnych, zażywanie niektórych leków.
Ważne! Pamiętajmy, że zachowując płaski brzuch, dbamy o zdrowie. Osoby z otyłością brzuszną są bardziej narażone na wiele chorób, m.in.: układu krążenia, choroby serca, nadciśnienie, miażdżycę, cukrzycę typu 2, insulinoodporność, niski poziom dobrego cholesterolu (HDL).

Oporna oponka
Dlaczego tak trudno jest nam pozbyć się oponki na brzuchu? Nawet, jeśli jesteśmy szczupłe, dbamy o siebie, a oponka jak była, tak jest! Zapasy tłuszczu na brzuchu są usuwane w ostatniej kolejności. Wynika to z faktu, że skóra na brzuchu jest najbardziej rozciągliwa i magazynowane pod nią warstwy tłuszczu pełnią funkcję termoizolacyjną i ochronną dla narządów wewnętrznych – mówi Magda Suchan, kosmetolog.
– Ważne! Nie ma diety redukcyjnej, która pozwala spalić tkankę tłuszczową wyłącznie z okolicy pasa. Podczas odchudzania organizm stopniowo spala tłuszcz ze wszystkich części ciała. Należy uzbroić się w cierpliwość. Warto pamiętać, że tylko kompleksowe działania przyniosą sukces – dobrze dobrana dieta, pielęgnacja, zabiegi, ćwiczenia.

Domowe sposoby  na tłuszcz z brzucha
– Świetne są peelingi. Masaż ścierającymi drobinkami aktywizuje mikrokrążenie, a to oznacza sprawniejszy komórkowy metabolizm – spalanie tłuszczy, usuwanie toksyn. Peeling róbmy 2-3 razy w tygodniu.
– Peeling cukrowy: 4 łyżki cukru mieszamy z oliwą (2-3 łyżki) i 2-4 kroplami olejku goździkowego. Masujemy brzuch 3 minuty. 
Peeling solny: garść soli himalajskiej, jest gruboziarnista i pełna mikroelementów, mieszamy z 2 łyżkami oleju kokosowego (dodatkowo zadba o nawilżenie). Masujemy brzuch przez 2-3 minuty.
Peeling kawowy: kofeina pobudza spalanie tłuszczu. Do 3 łyżek fusów dodajemy łyżkę płatków owsianych, łyżeczkę cynamonu lub imbiru. Masujemy brzuch przez 2-3 minuty. 

Kosmetolog Magda Suchan poleca: 
– Dobre efekty daje szczotkowanie na sucho. Potrzebna będzie szczotka z naturalnego miękkiego włosia. Masujemy nią brzuch pionowymi ruchami z dołu w górę (przez 1-2 minuty). 
– Warto też masować ciało bańką chińską. Zabieg poprawia działanie układu limfatycznego i ukrwienie skóry, modeluje sylwetkę. Komplet gumowych baniek chińskich, dostaniemy w aptece i wielu sklepach online. Większość zestawów składa się z 4 baniek różnej wielkości.
 – Stosując wyszczuplające kosmetyki, również róbmy krótki masaż – okrężnymi ruchami, zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara. Na koniec delikatnie podszczypujmy otłuszczone miejsca. 
– Pomocne okażą się także bandaże modelujące. Kupimy je w wielu drogeriach. Są nasączone składnikami aktywnymi, np. L-Karnityną, kofeiną, ekstraktami z żeń-szenia i papryki chili.   

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:

«
»