Niemal co chwilę słyszymy o przełomie czy rewolucji w medycynie estetycznej. Są jednak zabiegi i technologie, którym rzeczywiście należy się miejsce na najwyższym podium. Endolift jednocześnie usuwa zmarszczki, poprawia napięcie skóry, a także wyszczupla twarz i udoskonala jej owal.
Aby osiągnąć efekt liftingu, pozbyć się bruzd i drugiego podbródka do tej pory należało się poddać kilku zabiegom. Teraz wystarczy tylko jeden. To dobra wiadomość nie tylko dla tych z nas, które chcą odzyskać utraconą z wiekiem linię owalu twarzy, pozbyć się tzw. chomików. Z problemem wiotkości skóry czy zbyt pełną twarzą borykają się również osoby młode. W pierwszym przypadku powodem może drastyczna dieta, a w drugim trudności w pozbyciu się miejscowo nagromadzonego tłuszczu.
Jak to możliwe?
Osiągnięcia medycyny estetycznej pozwalają bez obaw patrzeć w przyszłość. Dziś już nawet jeden zabieg oferuje tak wszechstronne działanie, że uwalnia nas od kilku problemów jednocześnie. Endolift to naprawdę rewolucja!
– Zabieg bazuje na innowacyjnej technice laserowej, która pozwala uzyskać efekt napięcia skóry, wygładzenia zmarszczek, jak i redukcji tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy i całego ciała. Procedura jest niezwykle skuteczna, ale co ważne w pełni bezpieczna. Nie wymaga nawet znieczulenia. Istotna jest jedna wcześniejsza ocena stanu skóry i kwalifikacja do zabiegu oraz odpowiednie przygotowanie skóry – wyjaśnia Dr Iwona Radziejewska-Choma,lekarz medycyny estetycznej i anti-aging, flebolog.
Do endoliftu wykorzystuje się laser diodowy emitujący energię o długości fali 1470 nm, która pochłaniana jest zarówno przez wodę, jak i tkankę tłuszczową. Dzięki takiemu wielokierunkowemu działaniu zabieg jednocześnie redukuje wiotkość skóry i nadmiar tkanki tłuszczowej.
To nie magia
– Endolift zapewnia natychmiastowe ściągnięcie włókien kolagenowych, przebudowę i napięcie skóry, a następnie jej zagęszczenie, zwiększenie ilości kolagenu. Dochodzi również do bardzo powierzchownej i przez to bezpiecznej lipolizy – niszczenia komórek tłuszczowych, co pozwala pozbyć się chomików czy drugiego podbródka. Zabieg stosuje się także w celu napięcia skóry twarzy, linii żuchwy, szyi i dekoltu. A wszystko to przy jednoczesnym spłyceniu zmarszczek. Podsumowując zabieg bezpiecznie i skutecznie ujędrnia, zagęszcza, liftinguje skórę. Idealny owal twarzy gwarantowany! – mówi Dr Iwona Radziejewska-Choma.
Brzmi wspaniale prawda? W zależności od kondycji cery, stopnia jej wiotkości czy ilości zbędnego tłuszczu, można tak modyfikować parametry lasera, byuzyskać efekt napięcia skóry i lipolizy lub jedynie ujędrnić i zliftingować twarz. Endolift daje też świetne rezultaty w przypadku wiotkiej skóry ciała – na brzuchu po ciąży, po wewnętrznej stronie ramion.
– Moje pacjentki chwalą sobie zwłaszcza wyraźną poprawę jakości skóry, udoskonalenie owalu i wysmuklenie dolnej partii twarzy. A wiadomo, że utrata właściwego owalu postarza o wiele bardziej niż zmarszczki – dodaje dr Radziejewska-Choma.
Światłowód w akcji
Do wykonania zabiegu stosuje się najnowszej generacji włókna światłowodowe, które są nieco grubsze od ludzkiego włosa (200-300 mikronów). Są one tak cienkie, że ich wprowadzenie pod skórę jest niewyczuwalne i nie pozostawia śladu. Giętkość włókien daje umożliwia precyzyjną penetrację w tkance, dotarcie do kłopotliwych okolic twarzy i ciała, co jest trudne do osiągnięcia w przypadku innych technologii – korzystania z grubszych światłowodów czy sztywnych kaniul. Procedura trwa ok. 1,5 godz. W tym czasie wykonuje się odpowiednią ilość przejść światłowodem, tak, by efekt był satysfakcjonujący dla pacjenta.
Bez bólu, bez rekonwalescencji
Po zabiegu można natychmiast wrócić do codziennych obowiązków. U niektórych przez kilka dni utrzymuje się lekki obrzęk i zaróżowienie skóry. Procedura jest jednorazowa, nie wymaga powtórzeń. Rezultaty, które są widoczne natychmiast po zabiegu, narastają w kolejnych miesiącach, podczas których tworzy się nowy kolagen w głębszych warstwach skóry. Po około 3-6 miesiącach widać pełny, długotrwały efekt.
Przeciwwskazania
Zabieg nie powinien być stosowany u kobiet w ciąży, osób z chorobami nowotworowymi oraz aktywnymi infekcjami bakteryjnymi i wirusowymi. Wśród przeciwwskazań wymienia się też zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie sterydów, choroby serca, cukrzycę, atopowe zapalenie skóry oraz przyjmowanie leków uwrażliwiających na światło.
Dr Iwona Radziejewska-Choma,lekarz medycyny estetycznej i anti-aging, flebolog