Laserowy resurfacing, czyli z wiosną na twarzy. Zabiegi, które szybko odświeżą skórę i dodadzą jej blasku 

Laserowy resurfacing, czyli z wiosną na twarzy. Zabiegi, które szybko odświeżą skórę i dodadzą jej blasku 

Monika Klimczak | 14 kwietnia 2022 |

Laserowy resurfacing to niezawodny sposób na wiosenną metamorfozę skóry. Wybrałyśmy dwa zabiegi, które gwarantują młodszy i bardziej promienny look. Warto!

Na czym polega laserowy resurfacing? Chodzi o wywołanie w skórze mikrouszkodzeń, które pobudzą ją do regeneracji, szybszej odnowy. W rezultacie dochodzi m.in do produkcji nowego kolagenu i elastyny, a już samo to wystarczy, by znacząco poprawić wygląd skóry. Zabieg wpisuje się w modę na terapie, które poprzez stymulację procesów naprawczych, dbają o jakość skóry, w naturalny sposób przedłużają jej młodość.   

Totalna odnowa: laser Joule
Dlaczego warto wybrać właśnie ten zabieg? Joule jest laserem frakcyjnym, erbowo-yagowym. Zabieg przy użyciu jednej z głowic służy do odnowy, zagęszczenia i wyrównania powierzchni skóry. Działa kompleksowo – spłyca drobne zmarszczki, uelastycznia i ujędrnia skórę, a jednocześnie zmniejsza widoczność porów i rozjaśnia przebarwienia. 

Dr n. med. Joanna Żyłkowska, lekarz medycyny estetycznej w Sharley Medical Clinic & Day SPA: Zabieg laserem frakcyjnym zapewnia totalną odnowę –  zauważalne wygładzenie i odmłodzenie skóry. Przy określonych parametrach pracy urządzenia, niższej energii, uzyskujemy tak pożądany wiosną efekt rozświetlenia i odświeżenia cery. To zasługa m.in złuszczenia naskórka. Świetne rezultaty widać zwłaszcza w przypadku skóry z rozszerzonymi porami, zmarszczkami mimicznymi, o nierównym kolorycie. Zabieg dobrze jest połączyć z mezoterapią preparatem z kwasem hialuronowym i bursztynianem sodu, który dodatkowo rozświetla oraz nawilża skórę.   

Po zabiegu: Jeszcze kolejnego dnia twarz jest zaczerwieniona, tkliwa, bywa, że piekąca. W kolejnych dniach rumień znika, a skóra zaczyna się złuszczać. Już na tym etapie widać, że jest ona lepiej napięta, zmarszczki i bruzdy są płytsze. Domowa pielęgnacja to nawilżanie, odbudowa i regeneracja. Co najmniej przez dwa tygodnie po wygojeniu skóry nie używaj kosmetyków z aktywnymi składnikami, np. z retinolem. Po upływie dwóch, trzech tygodni zauważysz wyraźną poprawę wyglądu skóry. Stanie się o wiele gładsza, bardziej jędrna. Ochrona przed promieniowaniem UV jest oczywiście obowiązkowa.

Efekt baby face – laser tulowy subablacyjny
Dlaczego warto wybrać właśnie ten zabieg? Energia emitowana przez laser tulowy inicjuje przebudowę skóry. To chyba najbardziej pożądana umiejętność lasera, po którym spodziewamy się działania odmładzającego. W przypadku lasera tulowegomożliwości zabiegowych jest jednak znacznie więcej – od odświeżenia skóry po usunięcie ciemnych plam. W zależności od oczekiwanych efektów, a także czasu jaki możesz poświęcić na rekonwalescencję, lekarz dobiera parametry pracy urządzenia – intensywność energii, długość impulsu.  

Dr Katarzyna Hawro-Boratyn z Saska Clinic Dr Radziejewska: Wiosną wielu moim pacjentkom zależy na efekcie baby face – świeżej, promiennej cerze. Proponuję wówczas zabieg wykonany w trybie nieablacyjnym lasera tulowego. Pozwala on na zwężenie porów, rozjaśnienie i ujednolicenie kolorytu skóry, spłycenie drobnych zmarszczek. Ponieważ laser operuje pomiędzy naskórkiem a skórą właściwą, nie dochodzi do uszkodzenia warstwy rogowej, gojenie następuje szybciej. Korzystając z trybu subablacyjnego usuwamy przebarwienia. Laser tulowy niezwykle skutecznie radzi sobie nawet z ciemnymi głębokimi plamami, dociera aż do warstwy podstawnej skóry w której znajdują się melanocyty. Usuwa plamy posłoneczne i pozapalne, zmiany związane z procesem starzenia.    

Po zabiegu: Jeśli nie masz reaktywnej, wrażliwej cery, właściwie nie potrzebujesz rekonwalescencji. Po zabiegu wykonywanym w trybie nieablacyjnym (efekt baby face) skóra jest zaczerwieniona tylko przez kilka godzin. A już po 3-4 dniach twarz wygląda atrakcyjniej, zyskuje naturalny blask. Z czasem dochodzi do przebudowy skóry, poprawy jej napięcia i elastyczności. Efekty lasera tulowego można zaobserwować już po dwóch zabiegach. Spektakularne rezultaty da seria 3 zabiegów, wykonywanych w odstępstwie 3-4 tygodni. Pamiętaj o ochronie twarzy, koniecznie stosuj krem z SPF 50. 

Dr n. med. Joanna Żyłkowska, lekarz medycyny estetycznej w Sharley Medical Clinic & Day SPA

Dr Katarzyna Hawro-Boratyn, lekarz medycyny estetycznej w Saska Clinic Dr Radziejewska

«
»