<strong>Lidia Popiel wśród ambasadorek akcji „Lubię siebie” </strong>

Lidia Popiel wśród ambasadorek akcji „Lubię siebie” 

Monika Klimczak | 31 stycznia 2023 |

Samoakceptacja nie jest łatwa, zwłaszcza, jeśli jesteśmy podatne na tworzony przez media obraz kobiety, jaką nie jesteśmy, ale powinnyśmy się stać. To istota o idealnej figurze, z nienaganną cerą, kobieta w bliżej nieokreślnym wieku i niczym nie zmąconej pewności siebie.

Jak polubić siebie?
Ciągłe porównywanie się z nieistniejącym w realnym świecie kanonem kobiecego piękna nie ma sensu. Nie służy ono pracy nad sobą, sprzyja za to wyolbrzymianiu własnych niedoskonałości i pielęgnowaniu kultu wiecznej młodości. Wszystko to uniemożliwia spełnienie marzeń o życiu w harmonii, sabotuje dążenie do osobistego rozwoju. Jeśli nie polubimy siebie, nie zyskamy wiary w słuszność życiowej drogi. Pozytywny wpływ na postrzeganie siebie ma z pewnością troska o wygląd. Zdrowa i promienna skóra zwiększają poczucie atrakcyjności, ale nie mogą być celem samym w sobie, sensem życia. Ambasadorkami akcji są kobiety inspirujące, spełnione, akceptujące siebie. Ewa Kasprzyk, Maria Sadowska, Dorota Williams, Lidia Popiel i Adrianna Palka  nie mają wątpliwości, że pozytywny egoizm ma przyszłość.
– Lubię siebie, bo jestem swoją własną przyjaciółką, lubię siebie bo należę do ekosystemu ludzi, którzy po prostu lubią siebie i swoje pasje – mówi Lidia Popiel, fotografka.

Siła kobiet
 – Kobieta która lubi siebie jest na pewno lepszą mamą, partnerką, przyjaciółką, szefową czy koleżanką z pracy. To ważne, by siła kobiet i ich poczucie wartości zbudowane było na solidnych fundamentach, akceptacji, miłości i spełnieniu. Od lat dbam o zdrowy i naturalny wygląd kobiet, a projekt #lubiesiebie jest kolejną cegiełką w budowaniu samoakceptacji – mówi dr Franciszek Strzałkowski, lekarz medycyny estetycznej, pomysłodawca akcji.

Maria Sadowska, artystka i reżyserka: Cieszę się, że mogę być częścią tego projektu, bo ja naprawdę lubię siebie. Lubię siebie za wiele rzeczy, ale najbardziej, za to, że jestem odważna, że potrafię zawsze wychodzić ze strefy komfortu i za to, że mam poczucie humoru.

Fot. Patrycja Woy-Wojciechowska

Adrianna Palka, trenerka fitness: Każdy powinien lubić swoje ciało, a przede wszystkim mieć do niego szacunek.

Fot. Patrycja Woy-Wojciechowska

Ewa Kasprzyk, aktorka: Lubię siebie, za to, że jestem prawdziwa, że jeżeli coś mnie uwiera to bardzo to sygnalizuję. Lubię też siebie za to, że lubię Szakirę, a Szakira mnie. 

Fot. Patrycja Woy-Wojciechowska

Dorota Williams, kostiumografka: Nie tylko lubię siebie, ale też bardzo lubię samo słowo„ lubię”, które kojarzy mi się z czułością. Do córki mówię nie tylko, że ją kocham, ale też, że ją lubię.

Fot. Patrycja Woy-Wojciechowska
«
»