Mikronakłuwanie – sprawdzony sposób na młody wygląd i idealną cerę. Ten zabieg to pewniak!

Mikronakłuwanie – sprawdzony sposób na młody wygląd i idealną cerę. Ten zabieg to pewniak!

Monika Klimczak | 21 października 2022 |

Jesień i zima to dobry czas na zabiegi kondycjonujące skórę, jak te wykonywane przy użyciu lasera frakcyjnego czy dermapenu. Mniej jest słonecznych dni, więcej czasu spędzamy w domu. Poza tym wiele z nas i tak pracuje zdalnie, możemy sobie pozwolić rekonwalescencję, jakiej wymaga dana procedura.  

Kompleksowa odnowa
Zabiegi bazujące na mikronakłuwaniu przebudowują i odmładzają skórę. Ujędrniają ją, zagęszczają, redukują zmarszczki i bruzdy, korygują owal twarzy. Jak to możliwe? Mechaniczne nakłuwanie wiąże się z powstaniem punktowych mikrouszkodzeń, które silnie stymulująnaturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze, w tymtworzenie nowego kolagenu. Rezultaty są spektakularne. 

Więcej i szybciej 
Mikronakłuwanie często wykonuje się  przy użyciu urządzenia Dermapen. Zabieg cieszy się popularnością od lat, jest szybki, bezpieczny i skuteczny. Dobrze jest połączyć go z nałożeniem preparatów odżywczych, kwasu hialuronowego. Ostatnio Dermapen przeszedł tuning, teraz pracuje szybciej, robi aż 1920 nakłuć na sekundę. To niemal o połowę więcej niż urządzenie w poprzedniej wersji. Awięcej mikrokanałów frakcyjnych to sprawniejsza regeneracja skóry i lepsze przenikanie substancji aktywnych. Skóra staje się lepiej ukrwiona, odżywiona, bardziej elastyczna. Nakłuwają cienkie igły z molibdenu, materiału służącego do produkcji sprzętu chirurgicznego, co wyklucza reakcje uczuleniowe. W zależności od problemu reguluje się głębokość nakłuwania (od 0,2 mm do 3 mm). 

Na przebarwienia i trądzik
– Urządzenia działa wielokierunkowo. Może być stosowane do wielu wskazań dermatologicznych. Sprawdza się jako zabieg anty-aging, bo świetnie rozświetla i napina skórę, poprawia jej ogólną kondycję. Dermapenu używam także do leczenia przebarwień i blizn potrądzikowych – mówi Dr Ivana Stanković, dermatolog-wenerolog, specjalista medycyny estetycznej.
W przypadku trądziku mikronakłuwanie Dermapenem wspomaga nie tylko leczenie blizn, ale też aktywnych zmian zapalnych. – Trądzik wywołują bakterie beztlenowe. Dlatego, jeśli dostarczymy do głębszych warstw skóry tlen wywołując mikronakłucia, to zredukuje on bakterie – wyjaśnia dr Andrew R. Christie, Clinical Director & Global Medical Trainer Dermapenworld.

Zabiegi wykonuje się najczęściej na twarzy, szyi i dekolcie, a także na okolicach oczu i ust. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, zazwyczaj po kilku godzinach wraca do równowagi. Najlepsze efekty daje seria 3-4 zabiegów powtarzanych z zachowaniem 2-4 tygodni odstępu. 

Fot. materiały prasowe

«
»