Modne fryzury i koloryzacje włosów na lato. Srebrno-platynowe blondy, gęste grzywki i bardzo krótkie cięcia. Wiemy co jeszcze jest na topie!

Modne fryzury i koloryzacje włosów na lato. Srebrno-platynowe blondy, gęste grzywki i bardzo krótkie cięcia. Wiemy co jeszcze jest na topie!

Trendy dotyczące włosów zmieniają się dość szybko, w sezonie dochodzą wciąż nowe propozycje i tylko nieliczne z nich zostają z nami na dłużej. Wystarczy, że na renomowanej imprezie któraś z gwiazd pojawi się w nowej fryzurze, by uznano, że przeszła metamorfozę i wyznacza trendy. Tak właśnie było w przypadku Irys Law na Festiwalu Filmowym w Cannes. Modelka i aktorka zdecydowała się na radykalne krótkie cięcie i zmianę koloru włosów z brązu na platynowy blond. 

Kolor z pieprzykiem

– Nadal mile widziany jest strawberry blonde, truskawkowy odcień blondu, który w tym sezonie jest nieco przygaszony. Na na topie są także platynowo-szare koloryzacje tzw. ashy blonde oraz kremowe i perłowe blondy. – Dla brunetek i rudowłosych są odcienie dark cinnamon i cherry chocolate.  To kolory w ciepłej tonacji z czerwonawym akcentem – mówi Adam Czapski, edukator marki Kevin Murphy. Aby zapobiec wypłukiwaniu pigmentu, warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Colouring Angel Kevin Murphy to kuracje koloryzujące, które dodatkowo odżywiają i wzmacniają pasma. Dostępne są w 4 wariantach kolorystycznych do każdego odcienia włosów. 

Grzywki – długie i mikro

– Ten sezon zdecydowanie należy do grzywek. Najbardziej pożądane będą te długie, gęste, niemal dotykające oczu. Najlepiej nosić je z włosami do ramion lub łopatek – twierdzi Karol Wojciechowski, edukator marki MyDentity. Kolejnym hitem będzie odważna grzywka micro bangsbardzo krótka sięgająca do 1/3 wysokości czoła. Taki rodzaj strzyżenia doskonale wysmukla rysy, jest polecane do okrągłej twarzy. 

Na krótko

Pixie to dobrze znana i lubiana fryzura. Występuje w wielu wariantach, pasuje do delikatnych, drobnych rysów twarzy. Pixie to krótko ostrzyżone boki i dłuższe pasma na koronie, często z długą asymetryczną grzywką. Czasem występuje z under cut’em, czyli podgolonymi bokami i tyłem, które znacząco oddzielają się długością od pasm w górnej partii głowy. 

Bardzo krótko

Nie ma chyba fryzury prostszej w utrzymaniu i stylizacji. Buzz cut to ultra krótkie cięcie. Fryzurę na jeżyka lubią wszyscy, w tym gwiazdy show businessu. Na buzz cut postawiłaIrys Law. Córka Jude’a Law oraz chrześnica Kate Moss pojawiła się na czerwonym dywanie w Cannes w kilkumilimetrowych kosmykach i tiulowej sukni Diora. Tak odważna zmiana fryzury często wiąże się z życiowymi wyzwaniami. Irys Law bierze udział w zdjęciach do serialu Pistol okarierze kultowego punkrockowego zespołu Sex Pistols. W wywiadzie dla brytyjskiego Vogue’a Irys stwierdziła – w dniu, w którym ogoliłam głowę, zmieniłam swoje życie.  

«
»