Modny makijaż SS 2022 – oko pod kreską

Modny makijaż SS 2022 – oko pod kreską

Monika Klimczak | 10 lutego 2022 |

W nowym sezonie nosimy grubszą kreskę nad górną powieką, możemy też obrysować oko w stylu Kate Moss. Tajniki warsztatu zdradza – Paweł Borkowski, Global Makeup Artist Estée Lauder

Zacznij od skóry 
Kolejny już sezon kładziemy nacisk na naturalne piękno skóry. Staramy się pokazać jej wewnętrzny blask i świetlistość. Jeśli makijaż oczu jest na pierwszym planie, skóra powinnagładka, zadbana, promienna. 
– Możesz użyć bazy dostosowanej do potrzeb i rodzaju skóry. Matującej, nawilżającej lub rozświetlającej.   
– Uzyskanie efektu pięknej skóry ułatwiają lekkie i jednocześnie kryjące podkłady. Kosmetyki te dają trwały i naturalny efekt. 
– Korektorem ukryj cienie, rozświetl okolice oczu. Wybierz kosmetyk, który dobrze łączy się ze skórą i nie zbiera w zakamarkach zmarszczek. 

Jak prowadzić kreskę?
Przyjmij odpowiednią pozycję – lusterko powinno stać na wprost twarzy, tak, by oczy były dobrze widoczne. Nie trzymaj ręki w powietrzu, łokieć oprzyj o blat stołu. Nie naciągaj powieki, nie unoś brwi. Kiedy oko wróci do naturalnej pozycji, kreska straci pożądany kształt.
–  Kreskę prowadź blisko linii rzęs i lekko wyciągnij na zewnątrz. Jasna luka między kreską a linią rzęs wygląda nieestetycznie, a na dodatek sprawia, że rzęsy wydają się rzadsze. Nie rysuj kreski za jednym pociągnięciem. Mało kto potrafi zrobić to perfekcyjnie. Narysowanie idealnej linii wymaga skupienia i praktyki. Możesz wykorzystać metodę łączenia kropek – rysuj kropki lub krótkie kreski za pomocą kredki lub linera, a następnie połącz je. Na koniec dodaj delikatną smugę koloru przy dolnej linii rzęs – mówi Paweł Borkowski, Global Makeup Artist Estee Lauder.
Niezależnie od efektu jaki chcesz osiągnąć, delikatnej lub wyrazistej linii, perfekcyjna kreska powinna być cieńsza po wewnętrznej i stopniowo rozszerzać się na końcowym odcinku. Kreska może lekko unosić się po zewnętrznej lub wychodzić prostą linią na skroń. Właśnie taki graficzny makijaż nosi Alexa Demie jako Maddy Perez w drugim sezonie Euphorii (na zdjęciu u góry). 

Fot. materiały prasowe

Double Wear 24h Waterproof Gel Eye Pencil, Estée Lauder, 114,99 zł. Łatwa w aplikacji żelowa wodoodporna kredka do oczu. Gładko się rozprowadza, w ciągu kilku sekund zastyga. Kredka ma dwie końcówki – kolor i aplikator do rozcierania.

Paweł Borkowski, Global Makeup Artist Estee Lauder

«
»