Zabiegi z użyciem biostymulatorów – naprawdę potrafią cofnąć czas! Zapewniają totalną regenerację i poprawę jakości skóry

Zabiegi z użyciem biostymulatorów – naprawdę potrafią cofnąć czas! Zapewniają totalną regenerację i poprawę jakości skóry

Monika Klimczak | 2 listopada 2021 |

Masz wrażenie, że nawilżająca mezoterapia to już za mało dla Twojej skóry? Jeśli szukasz nieinwazyjnego zabiegu, który podziała na nią jak zastrzyk młodości, weź pod uwagę te z użyciem biostymulatorów. Preparaty tego rodzaju, nazywane też stymulatorami tkankowymi, są krokiem milowym w medycynie estetycznej.

Cała wstecz!
Czym właściwie są biostymulatory? To preparaty służące do głebokiej regeneracji, odbudowy struktury skóry. Działają doraźnie i długofalowo – spowolniają starzenie się skóry. Są niezawodne, trudno jednak, aby tak nie było, skoro zawierają mnóstwo cennych dla skóry składników aktywnych. Rekordzista może pochwalić się formułą wyposażoną aż w 55 komponentów. Czego dokładnie możemy spodziewać  się po zastosowaniu stymulatorów tkankowych? Silnie stymulują do odnowy, inicjują procesy naprawcze, pobudzają tkanki do wytworzenia kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego. Można powiedzieć, że zmuszają komórki do odbudowy tkanek.

Biostymulatory stopniowo doprowadzają do wyraźnej poprawy jakości skóry. Zwiększają jej jędrność i gęstość, wygładzają zmarszczki, spłycają bruzdy.

Nie są wypełniaczami, jednak poprzez nasilenie procesów regeneracji, dają efekt wypełnienia, przywracają utracone z wiekiem parametry skóry. Metamorfoza jest na tyle widoczna, że efekt można porównać do naturalnego liftingu skóry. Dla pełnego i długo utrzymującego się efektu, warto poddać się 3-4 zabiegom powtarzanym z conajmniej dwutygodniową przerwą. W zależności od podanego preparatu, potrzeb skóry i ilości zabiegów, efekt utrzymuje się nawet do kilkunastu miesięcy.   

Akcja stymulacja
Lekarz dobiera dany biostymulator do kondycji skóry, wieku i oczekiwań pacjentki. Zabieg polega na podaniu  preparatu przy pomocy cienkiej igły do skóry właściwej. Tym różni się od mezoterapii, gdzie preparaty są aplikowane do powierzchniowych warstw skóry. Większość biostymulatorów wymaga specjalnej techniki podania – pięć wkłuć na każdą ze stron twarzy. Zabieg najczęściej dotyczy twarzy, ale w zależności od stosowanego preparatu, może być też wykonywany na inną okolicę – szyję, dekolt, dłonie, brzuch.   

Najpopularniejsze, najlepsze
Do wyboru mamy coraz więcej biostymulatorów. Różnią się głównymi składnikami aktywnymi i ich stężeniem, technikami iniekcji. 

Profhilo – odbudowuje, odmładza, ujędrnia, uelastycznia skórę. Głównym składnikiem jest hybrydowa formuła kwasu hialuronowego (wyselekcjonowane cząstki, wysokie stężenie). Skuteczność zabiegu znacznie zwiększa powolne i długotrwałe uwalnianie kwasu z miejsca podania. Przeważnie wystarczają dwa zabiegi w odstępie 30 dni.

Nucleofill – daje efekt długotrwałego nawilżenia i odmłodzenia skóry. Polecany jest do cery niedotlenionej, odwodnionej, z oznakami starzenia. Bazuje na polinukleotydach, które stymulują fibroblasty – komórki produkujące kolagen i elastynę. Polinukleotydy wiążą także cząsteczki wody, w efekcie silnie nawilżają tkankę podskórną.  

NCTF 135 HA – zapewnia kompleksową kurację rewitalizującą. Odmładza, wyraźnie poprawia kondycję skóry. Polecany jest do wiotkiej, odwodnionej, matowej cery. Formuła preparatu składa się z 55 składników – witamin, minerałów, aminokwasów, białek.  

Polifil Strong – odbudowuje, głęboko odnawia, silnie nawilża skórę. Świetny do wiotkiej, odwodnionej cery z licznymi zmarszczkami. Polifil Strong to żel polinukleotydowy pozyskiwany z gamet pstrąga. Nukleotydy są podstawowym składnikiem kwasów nukleinowych, które pełnią znaczącą rolę w metabolizmie komórek.

Linerase – odmładza: spłyca drobne zmarszczki, redukuje wiotkości skóry, odbudowuje ubytki. Może być stosowany na delikatne okolice oczu, ust, wierzchy dłoni. Linerase to atelokolagen typu I, a dokładniej czysty kolagen pozyskiwany z końskich ścięgien Achillesa o wysokim powinowactwie do ludzkiego. Nie niesie ryzyka alergii.

Sunekos – nawilża głębokie i powierzchowne warstwy skóry, wygładza zmarszczki, naturalnie wypełnia twarz. Zawiera kwas hialuronowy, aminokwasy. może być też podawany na szyję, dekolt, ramiona, wewnętrzną stronę ud.  

«
»