24 września rusza 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski. To największa impreza biegowa w Polsce. Będziecie? 

24 września rusza 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski. To największa impreza biegowa w Polsce. Będziecie? 

Monika Klimczak | 16 września 2023 |

W maratonie wystartuje ponad 10 tys. biegaczy w czterech biegach. Pojawią się polskie i europejskie narodowe reprezentacje zespołów biegowych. Będą 34 strefy kibicowania na całej trasie, koncerty i happeningi. 

Maraton łączy
Zaplanowano także biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafetę Maratońską, Nice To Fit You Warszawską Dychę, Nationale-Nederlanden Mini Maraton oraz wewnątrz maratońską konkurencję drużynową – TEAM UP! Europe i TEAM UP! Everyone. Stołeczny maraton łączy biegaczy od 45 lat. – Biegamy nieprzerwanie od 1979 roku, ale po raz pierwszy startujemy z samego serca Warszawy – spod Pałacu Kultury i Nauki. Chcemy, aby Warszawa była kojarzona z wydarzeniami niebanalnymi, naszym wielkim marzeniem jest, by stolica miała wielką imprezę o znaczeniu międzynarodowym. To trudna misja, ale jestem przekonany, że za 5 lat na 50-lecie Maratonu Warszawskiego będziecie Państwo pozytywnie zaskoczeni – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”. 

Biegi towarzyszące
Wielki Bieg to nie tylko maraton, ale też wydarzenia i imprezy towarzyszące. Nice To Fit You Warszawska Dycha i Bridgestone Sztafeta Maratońska to biegi dla tych, którzy wolą krótsze dystanse. Nationale-Nederlanden Mini Maraton jest dedykowany dzieciom i młodzieży. Podzielony na kategorie wiekowe i dystanse Mały Wielki Bieg może być okazją do wyjścia z domu i dobrej zabawy. Przed Pałacem Kultury i Nauki usytuowane będzie miasteczko biegacza Marathon Fan Zone, a w nim stoiska kulinarne, konkursy z nagrodami, strefy sponsorskie z licznymi atrakcjami. Każdy znajdzie coś dla siebie, zależy nam, aby w maratonie mogli odnaleźć się wszyscy, duzi, mali, marzący o maratonie i o krótszych dystansach, rodziny i kibice mówi Magda Skrocka, zastępca dyrektora biegu. 

Start Wielkiego Biegu: 24 września, g. 9.00, ul. Emilii Plater.
Szczegóły: https://nnmaratonwarszawski.com

«
»