Zabiegi z użyciem biostymulatorów – naprawdę potrafią cofnąć czas!  

Zabiegi z użyciem biostymulatorów – naprawdę potrafią cofnąć czas!  

Monika Klimczak | 29 czerwca 2022 |

Masz wrażenie, że nawilżająca mezoterapia to już za mało dla Twojej skóry? Jeśli szukasz nieinwazyjnego zabiegu, który podziała na nią jak zastrzyk młodości, weź pod uwagę ten z użyciem biostymulatorów. Preparaty tego rodzaju, nazywane też stymulatorami tkankowymi, są krokiem milowym w medycynie estetycznej. Zapewniają totalną regenerację i poprawę jakości skóry.

Cała wstecz!
Czym właściwie są biostymulatory? To preparaty służące do głebokiej regeneracji, odbudowy struktury skóry. Działają doraźnie i długofalowo – spowolniają starzenie się skóry. Są niezawodne, zawierają wyjątkowo cenne dla skóry składniki aktywne. Rekordzista może pochwalić się formułą wyposażoną aż w 55 komponentów. Biostymulatory silnie pobudzają skórę do odnowy, inicjują procesy naprawcze, aktywują produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Można powiedzieć, że niejako zmuszają komórki do odbudowy tkanek. W ten sposób stopniowo doprowadzają do wyraźnej poprawy jakości skóry. Zwiększają jej jędrność i gęstość, wygładzają zmarszczki, spłycają bruzdy. Nie są wprawdzie wypełniaczami, jednak poprzez nasilenie procesów regeneracji, dają efekt wypełnienia, przywracają utracone z wiekiem parametry skóry. Metamorfoza jest na tyle widoczna, że efekt można porównać do naturalnego liftingu skóry. – Dla pełnego i długo utrzymującego się efektu, warto poddać się 3-4 zabiegom powtarzanym z co najmniej dwutygodniową przerwą. W zależności od podanego preparatu, potrzeb skóry i ilości zabiegów, efekt utrzymuje się nawet do kilkunastu miesięcy – mówi dr Iwona Marycz-Langner z warszawskiej DermClinic. .  

Biostymulatory stopniowo doprowadzają do wyraźnej poprawy jakości skóry. Zwiększają jej jędrność i gęstość, wygładzają zmarszczki, spłycają bruzdy.

Akcja stymulacja
Biostymulatory wpisują się w trend smart aging. Wiadomo, czasu na siłę zatrzymać się nie da. Chodzi więc o to, by starzeć się ładniej i wolniej. Umiejętnie stosowane zabiegi medycyny estetycznej mogą przedłużyć utrzymanie młodego i naturalnego wyglądu. Jednym z nich jest właśnie podanie biostymulatorów. Warte polecenia są preparaty bogate w polinukleotydy, jak np. Juvenus. Związki te wchodzą w skład DNA i RNA, enzymów, bioenzymów, biorą udział w każdej reakcji zachodzącej w organizmie. Podane do skóry działają na fibroblasty, stymulują produkcję kolagenu, neutralizują wolne rodniki. Juvenus wyposażono polinukleotydy o wysokim stężeniu i mniejszej masie cząsteczkowej. Po zabiegu nie obrzęku, preparat ma lepszą przenikalność – mówi dr Iwona Marycz-Langner z DermClinic. 

Lekarz dobiera dany biostymulator do kondycji skóry, wieku i oczekiwań pacjentki. Zabieg polega na podaniu  preparatu przy pomocy cienkiej igły do skóry właściwej. Tym różni się od mezoterapii, gdzie preparaty są aplikowane do powierzchniowych warstw skóry. Część biostymulatorów wymaga specjalnej techniki podania – pięć wkłuć na każdą ze stron twarzy. Zabieg najczęściej dotyczy twarzy, ale w zależności od preparatu, może być też wykonywany na inną okolicę – szyję, dekolt, dłonie, brzuch.   

Najpopularniejsze, najlepsze 
Do wyboru mamy coraz więcej stymulatorów tkankowych. Różnią się głównymi składnikami aktywnymi i ich stężeniem oraz technikami iniekcji.
Juvenus – dzięki silnej stymulacji fibroblastów zwiększa elastyczność, napięcie i nawilżenie skóry. Zabieg poprawia wygląd cery zwiotczałej, niweluje drobne zmarszczki, spowalnia procesy starzenia. Juvenus bazuje na polimeryzowanych polinukleotydach. Aby uzyskać zadowalające efekty, warto poddać się serii trzech zabiegów wykonywanych w odstępach trzech, czterech tygodni.
Profhilo – odbudowuje, odmładza, ujędrnia i uelastycznia skórę. Głównym składnikiem jest hybrydowa formuła kwasu hialuronowego (wyselekcjonowane cząstki, wysokie stężenie). Skuteczność zabiegu znacznie zwiększa powolne i długotrwałe uwalnianie kwasu z miejsca podania. Przeważnie wystarczają dwa zabiegi w odstępie 30 dni.
Nucleofill – daje efekt długotrwałego nawilżenia i odmłodzenia skóry. Polecany jest do cery niedotlenionej, odwodnionej, z oznakami starzenia. Bazuje na polinukleotydach, które stymulują fibroblasty – komórki produkujące kolagen i elastynę. Polinukleotydy wiążą także cząsteczki wody, w efekcie silnie nawilżają tkankę podskórną.
NCTF 135 HA – zapewnia kompleksową kurację rewitalizującą. Odmładza, wyraźnie poprawia kondycję skóry. Polecany jest do wiotkiej, odwodnionej, matowej cery. Formuła preparatu składa się z 55 składników – witamin, minerałów, aminokwasów, białek.
Polifil Strong – odbudowuje, głęboko odnawia, silnie nawilża skórę. Świetny do wiotkiej, odwodnionej cery z licznymi zmarszczkami. Polifil Strong to żel polinukleotydowy pozyskiwany z gamet pstrąga. Nukleotydy są podstawowym składnikiem kwasów nukleinowych, które pełnią znaczącą rolę w metabolizmie komórek.
Linerase – odmładza – spłyca drobne zmarszczki, redukuje wiotkości skóry, odbudowuje ubytki. Może być stosowany na delikatne okolice oczu, ust, wierzchy dłoni. Linerase to atelokolagen typu I, a dokładniej czysty kolagen pozyskiwany z końskich ścięgien Achillesa o wysokim powinowactwie do ludzkiego. Nie niesie ryzyka alergii.
Sunekos – nawilża głębokie i powierzchowne warstwy skóry, wygładza zmarszczki, naturalnie wypełnia twarz. Zawiera kwas hialuronowy, aminokwasy. może być też podawany na szyję, dekolt, ramiona, wewnętrzną stronę ud.  

«
»